Yanlış kararlar alabileceğiniz zaman dilimleri ve durumlar

Merhaba dostlar bloğumuzun ilk yazısı ile sizlere hayattan topladığım deneyimlerden yararlanarak konumuz hakkında bilgiler vereceğim.

Hepimiz mutlaka hayatımızda yanlış kararlar almışızdır. Yanlış zamanlarda veya yanlış dönemlerde. Ama her insanın belli durumlarda ya da zamanlarda verdiği yanlış kararlar vardır. Şimdi biraz göz açmak ve kişisel gelişimimizi bir adım ileri çekmek adına konuya girelim.

İnsanlar zaman ve duruma bağlı olarak yanlış kararlar verirler. Mesela duygu yoğunluklarında veya gece geç saatlerde, heveslendiğimizde. İşte bunlar hep yanlış kararlar almamıza yol açıyor.

Örnek verecek olursak, çok sinirlendiniz ya da üzgünsünüz. Aman karar vermeyin. Bekleyin, varsa yanınızdakilere danışın, sakinlesin, sağlıklı düşünün. Oturup açabileceği sorunlara bakın ya da sakinleşince sorun kendinize, vereceğiniz tepkinin size etkisi ne olacak.  Şunu unutmayalım ki her tepkinin birde etkisi vardır. Siz bundan nasıl etkileneceksiniz?

Bu soruyu her zaman kendinize sorun, herhangi bir iş yaparken de işinize yarar elbet. Sakinlesin ve kararınızı doğru alın.

Doğru kararlar almanız dileğiyle,

Sevgiyle Kalın – Blogdasın.com

You may also like...

1 Response

  1. Panda dedi ki:

    Eskiden çok yanlış kararlar alırdım. Ta ki bu yazıyı okuyana kadar. Çok Teşekkür Ederim. Hayırlı Bloglar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir