WordPress paylaşımlarını MyBB’de göstermek

WordPress paylaşımlarınızı bu eklenti ile birlikte MyBB forum ana sayfanızda otomatik olarak paylaşın. Blogunuz da yazdığınız yazılar direkt olarak forum ana sayfanıza düşsün.

Eklenti gereksinimleri:

Bu Mybb Eklentisini kullanmak için PHP konfigrasyonunuzdan “allow_url_fopen” ayarını açık hale getirmeniz gerekmektedir. Şayet bunu açık hale getirmez iseniz hata alacaksınız. Bu hata forum ana sayfanızın en üstünde belirtilecektir. (Eklentiyi kullanmak istiyorsanız ve PHP ayarlarına erişiminiz yok ise lütfen hosting sağlayıcınız ile görüşüp bu ayarı açtırınız.)

Eklenti kurulumu:

En altta vermiş olduğum dosyayı indirip FTP_Upload klasörünün içindeki dosyayı forumunuzun ana dizinine atınız. O yerini bulacaktır.
Daha sonra Admin panelinde eklentiler kısmından eklentimizi kuruyoruz. Bu kurulumdan sonra eklenti direkt olarak aktif olmayacaktır.

Aktif olması için, admin panelinden Yapılandırma > Ayarlar bölümünden > eklentimizin ayar grubunu buluyoruz, genelde en alt kısımda olur.

Ayar grubunun içine girip, oradan eklentiyi aktifleştirmemiz ve WordPress sitemizin RSS bağlantısını oraya girmemiz gerekiyor. Örneğin;

Daha sonra ayarları kayıt edip, bu kısımdan çıkabilirsiniz. 5-10 Saniye içinde ana sayfanızda alttaki gibi son blog paylaşımlarınıza dair bir kutucuk oluşacaktır.

Eklenti:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir