Spora başlamadan önce vücut nasıl hazırlanır?

Merhaba sevgili spor severler, hepimiz belki hayatımızın bir döneminde yoğun spor yapmışsızdır ya da hiç spor yapmamışızdır. Genel olarak konuyu şöyle ele alalım. Farz ediyoruz ki sporu uzun bir süre bıraktık (ya da ilk defa başlıyoruz). Genelde bu durumda vücut hamlanır, ilk spora başladığımız haftalarda acıdan hareket edemeyecek hale gelir ve beslenme düzenimiz buna alışkın olmadığından hemen verim alamayız. Daha fazla verim almak ve acıları birazda olsa indirgemek için deneyimlediğim birkaç yolu sizlerle paylaşacağım.

1-) Spora başlamadan 1-2 Hafta önce günde 5-10 dakika yavaş ritimde koşun. Kan akışınızı hızlandırın ki vücut şok altında kalmasın aniden (Soguk havalarda evde ısınma hareketlerini ve birde esneme germe hareketlerini kullanabilirsiniz).

2-) Birinci söylediğim maddenin yanında Vitamin ve Minerallerinizi kesinlikle alın, kalsıyum ve demir ağırlıklı beslenin. Bu kondisyon kazanmanıza hız katacaktır. Vitamin ve minerallerden kastım ise, B Vitamini, Magnezyum, Çinko gibi mineralleri almanızdı. Bunu 2 Hafta önceden yaparsanız spora daha etkili bir adım atmış olacaksınız ve vücut aniden şok yememiş olacak.

İyi Sporlar

Blogdasın.com – 2019You may also like...

2 Responses

  1. Baypanda dedi ki:

    Cok faydali bir yazi olmus, artik duvarlari kırabiliyorum. Tesekkurler bypenguen 🙂

  2. CONİ58 dedi ki:

    Başlamayı düşünüyordum.Sağ olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir