Sizi Başarıya Götürecek Kriterler

Başarı, her insanın sahip olmak isteyeceği bir durumdur. Başarı sadece bir alanda olmayıp her alanı ilgilendirecek bir durumdur. Herkes başarılı olmak ister. Gerek akademik anlamda gerekse kariyer anlamında başarılı olmak için çalışıp çabalamak gerekmektedir. Başarılı olmak ve bu durumu sürekli hâle getirmek oldukça zorlu ve uzun bir süreçtir. Bu süreci nasıl yönlendirip yöneticiliğinizi bilirseniz başarılı olmak ve başarıyı yakalamak için önünüzde bir engel kalmamış olacaktır. Bu konuda bilgili olmak gerektiğinden sizi başarıya götürecek kriterler nelerdir, bilmeniz gerekecektir.

Başarılı Olmanız İçin Bilmeniz Gerekenler

Çoğu kişi iş ya da eğitim gibi belli başlı konularda başarılı olmak ve bu şekilde anılmak ister. Bu sebeple hangi alanda başarılı olmak istediğinizi karar verip harekete geçmeniz gerekecektir. Başarılı olmak isteyenlerin yapması gerekenler şu şekildedir:

 • İlk olarak hangi konuda başarılı olmak istediğinizi belirleyin.
 • Başarı istediğiniz alanda çok çalışın ve çabalayın.
 • Her gün aynı saatte çalışmaya başlayın.
 • Gün içerisinde en az 4 saat çalışın.
 • Yazarak not alın.
 • Sesli tekrar yapın.
 • Uykunuzu düzenleyin.

Başarının Getirdikleri

Başarılı olmak sizleri toplum içinde daha saygın ve söz sahibi yapar. Ayrıca başarı size özgüven kazandırır. Kendinizi daha değerli görmenizi ve sevmenizi sağlar. Başarılı olmak uzun bir süreç olduğundan her zaman başarıyı korumak için saha çok çalışmanız gerekecektir.

You may also like...

3 Responses

 1. UstaAli dedi ki:

  Yararlı gibi hiç deneyesim yok

 2. Panda dedi ki:

  Artık başarılıyım Teşekkürler 🙂

 3. Nurcan dedi ki:

  Gerçekten çok yararlı bir bilgi oldu. Tşkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir