Sabah daha kolay uyanmak için yöntemler

Birçoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde veya sürekli olarak uyanamama sorununu yaşıyoruzdur. Alarm kuruyorsunuz, sabah çalıyor ve kapattıktan sonra ya uyuyorsunuz ya da yataktan kalkacak haliniz olmuyor. İşte bunu en aza indirip, sizi o yataktan kaldıracak bir kaç yöntem vereceğim.

Öncelikle bu durumda ışık çok önemli bir konumda, odanın ışık alması çok önemli. Eğer panjurlu bir eviniz varsa uyumadan panjurları yukarıya çekin ki, sabah uyanınca içeride ışık olsun. Mesela bu sorunun en fazla yaşandığı zaman kış aylarıdır. Çünkü çoğu zaman sabah uyanıldığında ışık yoktur ve karanlıktır. Diyelim ki bu durumdayız ya da odamız ışık almayan bir konumda, bundan sadece ve sadece programlanabilir lamba alarak kurtulabiliriz, hatta sabah uyanmanıza yârdim eden güneş efekti veren alarmlı lambalarda mevcut, ünlü markalardan tutalım. İsimsiz markaların bile ürettiği lambalar mevcut. Şuan marka vermeyeceğim, fakat Google’a “Wake Up Light” yazdığınızda birçok modele erişebilirsiniz. Işıksızlık bu soruna neden olan bir etken.

İkinci verebileceğim tavsiye ise, akşam yemeğinin yanında alabileceğiniz; çinko ve magnezyum haplarıdır. Ayrıca yanında D Vitamini de almanız sabah dinç uyanmanıza yardım edecektir. Kısa eklemlerinizdeki ağrıları alıp, size sabah daha enerjik bir hal sunacak.

Bende bu sorunu yaşıyordum, fakat bu yöntemlerle üstesinden gelebildim. Size de aktarmak istedim. Her halükarda doktorunuza danışınız. Özellikle Vitamin hapları konusundaki en iyi tavsiye, değerli doktorlarımızdan gelir. Ayrıca kan testi yaparak vücudunuzun özellikle ihtiyacı olan vitaminleri veya mineralleri öğrenip buna göre kendinize bir beslenme çıkarabilirsiniz. En azından aldığınız vitaminler vücut dengenizi toparlar.

Bol sağlıklı ve dinç uyanmalar,

Blogdasın.com – 2019

You may also like...

1 Response

  1. torrent dedi ki:

    sabahları uyanmak benim için tam bir dert. Dediklerinizi uygulayacağım sonuçlarını yazarım. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir