Maske ile çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Selamlar blogdaşlar,
bildiğiniz gibi karantina sonrası bir döneme girmiş bulunmaktayız. Bir çok alışveriş yeri artık açılışlarını yaptı. Bazı hijyen kurallarını ise birlikte getirdi. Çoğu çalışan artık maske takma zorunluluğu altında.

Dikkat edilmesi gereken etkenler tabi ki mevcut:

Her dört saatte bir maskenin değiştirilmesi gerekiyor. Hastahanelerde ise her iki saatte bir maske değiştiriyorlar sağlık çalışanları, yani ideal olarak öngörülen bu.
Ayrıca tekstil yani kumaş bir maske kullanıyorsanız, yanınızda iki maskeniz olsun 4 saat aralıkla değişimini yapın ve işten sonra güzelce yıkayıp kurutun, sonra ki güne sağlıklı bir şekilde hazır.
Tek kullanımlık maskenin içinde hapşurur iseniz,onu özel bir yerde muhafaza edip maskenizi değiştirmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Zaten genelde hepimiz 7-8 saat veya üstü bir işte çalışıyoruz, 8 saat boyunca aynı maskeyi birde ıslak bir şekilde taşıma kendi sağlığınız için zararlıdır.
Hali hazırda maske kullanırken dışarıya verdiğiniz karbondioksit’in bir kısmını geri çekiyorsunuz. Mola aralarında kesinlikle maskeyi çıkartmanız ve direkt olarak oksijen almanız daha yararınıza olacaktır. Bunun dışında boş zamanınızda ya da evde pencerenizi açıp, bahçenizde, balkonunuzda ya da sakin bir ortamda kısacası bol bol oksijen almayı unutmayınız.
Bu dönemde ayrıca bol bol su tüketiniz, su yaşamdır.

Sağlıklı çalışmalar dilerim blogdaşlarım.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir