L-carnitine Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

L-carnitine vücut tarafından doğal yollarla üretilen ve yağı enerjiye dönüştüren bir amino asittir. Karaciğer ve böbreklerde üretilir. Kaslarda depolanan bir amino asittir. Yaşlılık veya başka bir sebepten vücut L-carnitine üretimini azaltırsa bu ihtiyaç takviyelerle giderilebilir. Vücut normal düzeyde l-carnitine üretiyorsa bile L-carnitine takviyeleri alınabilir. L-carnitine bir ilaç değil, besin takviyesidir. L-carnitine ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Sorularının cevabı ise yazının devamında mevcuttur.

L-carnitine Ne İşe Yarar?

  • Yağ asitlerinin hücrelere taşınmasını sağlar.
  • Yağ asitlerini hücrelere taşıyarak o yağ hücrelerinin yakımını sağlar. Bu da vücutta yağ yakımını hızlandırır.
  • Enerji verir. Hücrelere taşıdığı yağ asitleri hücreler için bir enerji kaynağıdır. Dolayısı L-carnitine enerji verir.

L-carnitine Nasıl Kullanılır?

L-carnitine, alınmak istenen sonuca göre farklı şekillerde kullanılabilir.

  • Performansı arttırmak için L-carnitine nasıl kullanılır? Performans arttırılmak isteniyorsa günde 2 defa 80 gram karbonhidrat ile 2 gram L-carnitine almak gerekir. Bu takviye, dayanıklılık ve gücü arttırır.
  • Hızı geliştirmek için L-carnitine nasıl kullanılır? Kişi, çabukluk ve hız konusunda kendini geliştirmek istiyorsa, meyve suyu ile birlikte 3 gram L-carnitine alması yeterlidir.
  • Kilo vermek için L-carnitine nasıl kullanılır? Yemeklerle birlikte yaklaşık 1.4 gram L-carnitine almak veya günde iki kez karbonhidratlar eşliğinde L-carnitine kullanmak bu konuda faydalı olacaktır. L-carnitine yağları hücrelere taşıyarak onların yakılmasını sağlar ve bu da kilo verilmesine neden olur.

You may also like...

1 Response

  1. Panda dedi ki:

    Artık L- Carnitine kullanabiliyorum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir