İş semineri için otel seçimi

Merhaba blogdaşlar,
bugün sizlerle iş semineri için otel seçiminin nasıl yapılması gerektiğine değineceğiz. Öncelikle ben bu deneyimimi iş seminerlerine birkaç defa gidip geldikten sonra edindim, 3 farklı otelde kaldım ve bunların farklı özellikleri vardı. Beni en rahatlatan son yaptığım seçim olmuştu. Ben genelde yılda 1 ya da 2 defa Münih’e iş seminerine gidiyorum, genelde 1 veya 2 gece bir konaklamam oluyor. Akşam ise dışarıya çıkıp biraz şehri keşfetmek için zaman ayırıyorum ya da iş arkadaşlarıyla bir yerlere gidiyoruz.

Peki otelinizi seçerken neye dikkat etmelisiniz?

Konum:
Konum çok önemli bir faktör özellikle seminere ya da görüşmeye gideceğiniz yere çok yakın olması uykunuzu daha iyi almanıza veya daha geç uyumanıza yarayacak. Merkezi bir yerde ise otel, akşam seminerden sonra şehirde yemek yemeye keşif yapmaya ya da mağazalarda biraz alışveriş yapmanıza veya bakınmanıza elverişli olacak.
Fiyat:
Fiyat ikinci büyük etken, zaten 1-3 gece kalacağınız bir yerin çok pahalı, hatta 5 yıldızlı olmasına gerek yok, ayrıca şirket ödese bile çok savurganlık yapılmamalı.
Oda:
Ben genelde otelleri booking üzerinde rezerve ediyorum. Altta oda seçiminde biraz farkla daha geniş bir oda veya çift yatak isteyebiliyorsunuz. Böylelikle daha geniş bir oda da ferahça kalmış oluyorsunuz, genelde bu tarz odaların banyo ve tuvalet kısmı da daha büyük olmakta, tek kişiliğe göre.
Otele verilen puanlama:
Google’da ya da Booking’de verilen puanlamaya ayrıca bakabilirsiniz. İnsanların şikayetlerini veya memnun kaldığı noktalara dikkat ederek kendinize mükemmel bir konaklama ve fiyat performans bulmanız mümkün olacaktır.
Ek servisler:
Kahvaltı ve ücretsiz Wi-Fi gibi sunulan servisler de ayrıca çok büyük önem sağlar, özellikle sabah uyandıktan sonra kahvaltı yapmak için yer aramak zorunda kalmamış olursunuz.
Otelin çevresindeki marketler:
Gece yemek ve içmek için atıştırmalık alıp direkt olarak otele geçmek ve otelin yakınında hemen bir market bulmak büyük bir ayrıcalıktır. Hem oteldeki mini bara para dökmemiş olursunuz hemde akşam karnınız acıktığı zaman elinizin altında yemek ve içmek için bir şeyler olur.

İyi konaklamalar blogdaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir