Cilt Mantarını Doğal Olarak Geçirmek

Merhaba sevgili okurlar,
Bugün ki konumuzda cilt mantarından nasıl yüzde yüz kurtulabileceğinizi anlattım, denenmiştir ve işe yarıyor.

Cilt mantarı genelde yazın belirginleşen bazen güneşle beraber solan ya da kırmızılaşan bir mantar türüdür. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da uzun süre duş alınmadığı zaman, deride iyice belirginleşen bir mantardır. Özellikle sıkıntı olduğu zamanlar, boyuna veya omuzlardan aşağıya kola doğru indiği zamandır. Yazın zaten başlıca büyük bir problemdir. Plaj keyfi yaparken bile çoğunuzun öz güvenini de emer.

Doğal yol ile nasıl geçireceğimize gelmeden önce, bir takım uyarılarım olacak. Bazı Doktorların duruma göre verdiği kortizon içerikli kremi kullanmayınız. Lakin yanlış miktarda sürerseniz vücudunuzda çatlaklar oluşacaktır. Size bu yüzden doğal yolunu anlatıyorum.
Şimdi gelelim Portakalın faydalarına.

Doğal yol ile nasıl bu illetten kurtulabiliriz?
Temin etmeniz gereken iki ürün olacak, markaları önemli değil. Bunlardan birisi Çay Yağı, diğeri ise siyah Sabun. Siyah Sabunu seçerken özen gösterin. Mesela büyük ve kaliteli olması sizin acınızdan çok iyi olacaktır. Büyük olması tedavi boyunca bitmemesine yarayacaktır. Benim önerebileceğim marka “Dudu Osun” markasıdır. Siz tabi ki başka markada kullanabilirsiniz.

Ürünlerin kullanımı:
Öncelikle banyomuzu siyah sabunumuzu kullanarak yapıyoruz. Özellikle mantar bölgelerine sabunumuzu sürelim ve lif yardımıyla üzerinden geçelim. 10-15 Saniye bekleyip duralayabilirsiniz. Hamam sabunu hissiyatı verecektir. Banyodan çıkıp iyice kurulandıktan sonra yağımızı sürebiliriz.

NOT: Bazı çay yağları sinek ilaçlarına benzer kokuya ya da kısaca ağır bir kokuya sahiplerdir. Gecelik, yatak ya da atletinize sinebilir. Burada negatif bir durum olmayacaktır. Tam tersi mantarlar kokuyu sevmediğinden zamanla yok olacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey Elbiselerinizi düzenli yıkadığınız ve ütülediğiniz, yatak çarşaflarını değiştirdiğiniz (Hafta ya da 2 Haftada bir) olacaktır. Yağ kokusunu sabah kalktığınızda kısa bir duş alarak üzerinizden de atabilirsiniz.

Eğer kokulu duş jeli kullanıyorsanız, PH değerlerine dikkat edin. Genelde bu yüzden tedavinin uzadığı oluyor.

Her gün duş aldığınız takdirde 2-3 Haftaya kadar sonuçlarını göstermekte. Vücut yapısına göre ise 3-4 haftaya direk olarak yok olmakta. (İlk haftada sonuç görenler olabilir.)

Yorum bırakmayı unutmayın, hepinize şimdiden iyi uygulamalar.
Blogdasin.com – 2019

You may also like...

1 Response

  1. UstaAli dedi ki:

    Ciltteki mantar yeniyor mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir