Bluetooth kulaklık avantajları

Merhaba dostlar,
bu makale de bluetooth kulaklık almalımısınız, ne gibi avantajları var ve satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? bunlara değineceğiz.

Bluetooth kulaklıklar son yıllarda çok popüler olmaya başladı. Özellikle büyük firmalarda işin içine girdi, tam kablosuz kulak içi kulaklıklar dahi geliştirildi. Buna örnek verecek olursak; Apple AirPods serisi, Samsung Buds+ ve daha nicesi…
Kablosuz kulak içi ürün tipi dışında ise hala kablolu modellerde var, onlar ise fiyat bakımından daha uygun oluyor.Peki bu kulaklıkların avantajları neler ve hangisini seçmeli?

Bluetooth kulaklıkların avantajları:

Kablosuz oldukları için kabloyla uğraşmazsınız ve kıyafetlerinize takılmaz, ayrıca normal kulaklıklarda ki gibi kulaklık bir birine dolanıp sizi rahatsız etmez. Bu nedenle özellikle sinirden ve zamandan tasarruf edebilirsiniz 🙂
Hızlı ve kullanıma hazırlardır, genellikle kulak içi olanları kulağınızda sürekli olarak taşıyabilirsiniz.
Spor yaparken muhteşem bir kolaylık sağlar ya da hareket halinde.

Ne gibi dezavantajları var diye sorarsanız, size tek bir özellik verebilirim:
-Şarj etmek zorunda olmak, ki zamanla alışıyorsunuz, ayrıca akıllı telefonlardan da batarya yüzdelerini görebilmek mümkün. (Yine de arada kaçırırsanız bunu çok sinir bozucu bir sonuçla karşılaşıyorsunuz. Kulaklığınız var fakat müzik dinleyemiyorsunuz 🙂 )

Bluetooth kulaklık satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Bataryası ile toplam kaç saat müzik çaldığına dikkat etmeniz en büyük önerilerimdendir.
Bluetooth 5.0 ve üstü bir kulaklık almanız, hem bağlantı kalitenizi hemde, bağlantı mesafeniz için iyi olacaktır.
Marka ve bilinirlik, bunun nedeni dandik markalar tavsiye etmememdir, bu cihazlar batarya ile çalışıyor ve allah etmesin patlaması durumunda sağırlığa kadar varacak bir çok sağlık problemine yol açması.
AirPods almak istiyorsanız gidip Apple Store’dan alın, şayet kulaklıklar kulağınızdan düşüyorsa veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız, direkt olarak geri alıyorlar ya da değişimini yapıyorlar.

Son olarak spor yapıyorsanız AirPods tarzı kulak içi kablosuz kulaklıkları tavsiye ediyorum, spor süresinde hem kulağınızdan düşmüyorlar hemde müzik keyfinizi ve hareketliliğinizi artırıyorlar. Kafanız kulaklıkta kalmıyor, sporunuza odaklanabiliyorsunuz. Biliyorum AirPods ‘var biraz tuzlu, bu nedenle alternatif olarak Samsung, Xiaomi ya da Huawei markalarına da bakabilirsiniz.
Günlük kulanım için alıyorsanız size kablosu olan bluetooth kullaklıklarda yetecektir.

Ben AirPods Pro marka kulaklık kullanıyorum, çok memnunum kulaklığı kulağımdan çıkartmama nerdeyse hiç gerek yok, 3 farklı modu var. Gürültü engelleyici, normal ve saydam modu, saydam modunda dışarıdan gelen sesleri duyabiliyorsunuz, yani birisi ile sohbet halindeyken ya da trafikteyken diğer gürültüleri işitmenizi sağlıyor. Hatta ben öğretmenler derslerde izin verdikçe takip dinliyorum, bir daha çıkatmama gerek dahi kalmıyor 🙂
Kısa ve öz: Kulak içi kablosuz bluetooth kulaklıklar favorimdir. Muhteşem bir özgürlük sağladıkları ortada, artık normal kulaklık kullanamaz hale geliyorsunuz.

Okuduğunuz için teşekkürler, sorularınızı yorum olarak bana gönderebilirsiniz, kulaklık seçiminizi birlikte de yapabiliriz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir